دانلود MS-DOS 4.0 – سیستم عامل ام‌اس-داس محصول سال 1988، اپن سورس شد

دانلود MS-DOS 4.0 - سیستم عامل ام‌اس-داس محصول سال 1988، اپن سورس شد

 

دانلود MS-DOS

| سیستم عامل ام‌اس-داس محصول سال 1988، اپن سورس شد |

 

MS-DOS 4.0 ام-اس-داس (به انگلیسی: MS-DOS) (کوتاه شدهٔ Micro Soft Disk Operating System) یک سیستم‌عامل تجاری مایکروسافت می‌باشد.  اولین نسخته از ام‌اس-داس، در سال 1981 و سرانجام آخرین نسخه آن در سال 2000 انتشار یافو ام‌اس-داس، یک سیستم‌عامل تک کاربره و تک کاره با خط فرمان بود که اکنون بعد از گذشت 4 دهه از تولد آن، مایکروسافت ام‌اس-داس را اپن سورس اعلام کرد.

سیستم‌عامل Microsoft Disk Operating System یا به اختصار MS-DOS، سیستم‌عاملی بود که نخستین کامپیوترها به آن مجهز بودند. زمانی که هنوز “ویندوز” به عنوان سیستم‌عامل در دنیا وجود نداشت، بسیاری از سیستم‌ها در دنیا با “داس” کار می‌کردند. اکنون که ام‌اس-داس به تاریخ پیوسته، مایکروسافت MS-DOS 4.0 را متن‌باز اعلام کرده است. با وجود اینکه ام‌اس‌-داس، امروز برای انجام کارهایی در سطح و پیچیدگی امورات کامپیوتری روزمره‌ی ما بسیار ساده و ابتدایی است، اما مطالعه و دسترسی به سورس کد این سیستم‌عامل می‌تواند از نگاه آموزشی در نوع خود جالب توجه باشد؛ چرا که این محصول همه آن‌چیزی که مایکروسافت 2 سال قبل از انتشار اولین نسخه از ویندوز به آن رسیده بود. هم اکنون می توانید آخرین نسخه و جدیدترین ورژن نرم افزار Cursr را از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

 

 

 

شما علاقه‌مندان می‌توانید از طریق صفحه گیت‌هاب ام‌اس-داس، نسخه جدید آن که به تازگی اپن سورس شده را دانلود کنید. (MS-DOS 4.0)

 

 

تصاویری از محیط ام‌اس-داس :

 

MS DOS1 300x167 - دانلود MS-DOS 4.0 - سیستم عامل ام‌اس-داس محصول سال 1988، اپن سورس شد MS DOS2 300x167 - دانلود MS-DOS 4.0 - سیستم عامل ام‌اس-داس محصول سال 1988، اپن سورس شد

 پادویش


فایروال
نرم افزارها و بازی‌هایی که دارای کرک، سریال یا Patch هستند، در صورت اتصال به اینترنت غیرفعال میشوند. برای جلوگیری از اتصال نرم افزارهایی که به اینترنت نیاز ندارند، باید از Firewall استفاده کنید تا در استفاده از نرم افزارها دچار مشکل خرابی کرک نشوید.ترافیک نیمه بها
سایت و سرور دانلود "یاس دانلود" در داخل کشور میزبانی می شوند و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده است. جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی، ریز مصرف تون رو چک کنید یا با ISP خود تماس بگیرید. در صورت نیمه بها نبودن می توانید در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.
راهنمای دانلود گزارش نسخه جدید گزارش ارور 404 مشاهده QR