دانلود کامل یک وب سایت و دسترسی به محتوای آن به صورت آفلاین با wget

دانلود کامل یک وب سایت و دسترسی به محتوای آن به صورت آفلاین با wget

 

دانلود کامل یک وب سایت و دسترسی به محتوای آن به صورت آفلاین

| استفاده از برنامه wget برای دانلود کامل آدرس‌های اینترنتی |

 

در این مطلب از سایت یاس دانلود، برای شما کاربران عزیز یک آموزش ساده و آسان را در نظر داریم که بتوانید از طریق آن، یک وب‌سایت اینترنتی را به طور کامل دانلود و به محتوای آن دسترسی داشته باشید. همانطور که می‌دانیم، این روزها با توجه به دسترسی ساده و سریع به اینترنت، تقریبا به راحتی و سهولت می‌توانیم در هر جا و با هر دیوایسی به اینترنت دسترسی داشته و محتوای دلخواه را مشاهده کنیم. اما برای مواقعی که به اینترنت دسترسی نداریم چطور؟ در چنین شرایطی راهکار موجود برای دسترسی به محتوای مورد نظر چیست؟

در این مطلب از سایت یاس دانلود، برای شما عزیزان آموزشی را آماده کرده‌ایم که به کمک آن بتوانید یک وب‌سایت اینترنتی را تا وقتی که دسترسی آنلاین دارید به شکل کامل دانلود کنید تا بعدتر بتوانید حتی به صورت آفلاین هم به محتوای آن دسترسی پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم این آموزش را در ادامه مطلب دنبال کنید.

 

 

 

پیش‌نیازها

در ابتدا از وجود فضای کافی در هارد درایو سیستم مطمئن شوید. بعضی سایت‌ها صفحات بسیار زیادی دارند و محتوای آن حجم زیادی را در سیستم خواهد گرفت. بنابراین، بهتر است که در ابتدا از وجود فضای کافی در سیستم اطمینان حاصل کنید. اگر که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، پیش از شروع این فرآیند شارژر دستگاه را به آن متصل کنید تا در حین کار، با مشکل اتمام باتری مواجه نشوید.

در ویندوز، ابتدا WSL را دریافت و نصب کنید تا بتوان از طریق آن به wget دسترسی داشت. (آموزش نصب Windows Subsystem for Linux (WSL) در ویندوز)

شما می‌توانید از طریق هر توزیع در دسترسی با استفاده از wget، کل محتوای یک وب‌سایت را دانلود کنید. نمونه دستور لازم برای دانلود کل محتوای یک‌ وب‌سایت در زیر آورده شده است:

wget -mpEk https://example.com

اتمام دانلود، پیغامی مشابه زیر را نمایش خواهد داد.

$ wget -mpEk https://example.com
--2024-04-05 10:00:00-- https://example.com/
Resolving example.com (example.com)... 93.184.216.34
Connecting to example.com (example.com)|93.184.216.34|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: unspecified [text/html]
Saving to: ‘example.com/index.html’
example.com/index.html [ <=> ] 1.07K --.-KB/s in 0s
2024-04-05 10:00:01 (68.7 MB/s) - &lsquo;example.com/index.html&rsquo; saved [1096]

لیست کامل دستورات wget را در این لینک می‌توانید مطالعه کنید.

 

مزایای دانلود کامل یک وب‌سایت

– بکاپ گیری کامل اطلاعات وب‌سایت

– آرشیو کردن بر اساس تاریخ

– ذخیره کامل صفحه وب برای مطالعه آفلاین آن

 

نحوه دسترسی به وب‌سایت دانلود شده

در ویندوز، مسیر وب‌سایت دانلود شده به شرح زیر است. (example نام حساب کاربری)

“\\wsl.localhost\Ubuntu-22.04\home\example”

محتوای دانلود شده که غالبا در فرمت HTML هستند، به سادگی با هر مرورگر اینترنتی موجود بر روی سیستم قابل مشاهده (آفلاین) هستند.

 

فایروال
نرم افزارها و بازی‌هایی که دارای کرک، سریال یا Patch هستند، در صورت اتصال به اینترنت غیرفعال میشوند. برای جلوگیری از اتصال نرم افزارهایی که به اینترنت نیاز ندارند، باید از Firewall استفاده کنید تا در استفاده از نرم افزارها دچار مشکل خرابی کرک نشوید.ترافیک نیمه بها
سایت و سرور دانلود "یاس دانلود" در داخل کشور میزبانی می شوند و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده است. جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی، ریز مصرف تون رو چک کنید یا با ISP خود تماس بگیرید. در صورت نیمه بها نبودن می توانید در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.
راهنمای دانلود گزارش نسخه جدید گزارش ارور 404 مشاهده QR