آموزش استفاده از کیبورد به جای موس در کامپیوتر

آموزش استفاده از کیبورد به جای موس در کامپیوتر

آموزش استفاده از کیبورد به جای موس

| راهنمای قدم به قدم استفاده از کیبورد به عنوان جایگزین موس |

 

در این مطلب از سایت یاس دانلود، برای شما کاربران عزیز یک آموزش ساده و آسان را در نظر داریم که می‌تواند در مواقع اضطراری برای شما بسیار مفید واقع شود. شرایطی را در نظر بگیرید که به موس دسترسی ندارید و باید کار مهمی را در کامپیوتر انجام دهید. در نسخه‌های قبل‌تر سیستم‌عامل ویندوز، کار با کامپیوتر بدون موس بسیار سخت و دشوار بود و تقریبا می‌شد گفت که تنها کاربرانی می‌توانستند از تمام امکانات سیستم بدون موس استفاده کنند که مدت زیادی با این شرایط سر کرده باشند! ولی خوشبختانه شرایط به همان شکل سابق باقی نماند و در نسخه‌‌های جدید ویندوز، شاهد اضافه شدن قابلیت‌های جدیدی هستیم که از جمله‌ی آن می‌توان به امکانی برای استفاده از کیبورد به جای موس اشاره کرد.

اگر که بنا به هر دلیلی، مجبور بودید که به جای موس از کیبورد در ویندوز استفاده کنید، با استفاده از این ترفند ساده و بدون نیاز به هیچ ابزار جانبی می‌توانید از صفحه کلید سیستم به عنوان موس استفاده کنید. در این روش، شما می‌توانید نشانگر موس را با کلیدهای جهت‌دار کیبورد جابه‌جا کنید و به راحتی بر روی آیتم‌های مختلف کلیک کنید.  هم اکنون می توانید این آموزش مفید را در ادامه مطلب دنبال فرمایید.

 

 

 

1- دکمه‌های Alt+Shift+Num Lock را بر روی کیبورد فشار دهید.

UseKeyboardForMouse.cover1  - آموزش استفاده از کیبورد به جای موس در کامپیوتر

آموزش استفاده از کیبورد به جای موس در کامپیوتر

 

2- در پنجره باز شده، Yes را انتخاب کنید.

UseKeyboardForMouse.cover2  300x124 - آموزش استفاده از کیبورد به جای موس در کامپیوتر

آموزش استفاده از کیبورد به جای موس در کامپیوتر

 

اکنون می‌توانید با استفاده از دکمه‌های 2,4,6,8 (سمت راست کیبورد)، نشانگر موس را حرکت دهید.

 

فایروال
نرم افزارها و بازی‌هایی که دارای کرک، سریال یا Patch هستند، در صورت اتصال به اینترنت غیرفعال میشوند. برای جلوگیری از اتصال نرم افزارهایی که به اینترنت نیاز ندارند، باید از Firewall استفاده کنید تا در استفاده از نرم افزارها دچار مشکل خرابی کرک نشوید.ترافیک نیمه بها
سایت و سرور دانلود "یاس دانلود" در داخل کشور میزبانی می شوند و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده است. جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی، ریز مصرف تون رو چک کنید یا با ISP خود تماس بگیرید. در صورت نیمه بها نبودن می توانید در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.
راهنمای دانلود گزارش نسخه جدید گزارش ارور 404 مشاهده QR