نقش صفحات چاپ دیجیتال در فرآیند چاپ در سال 2023

print - نقش صفحات چاپ دیجیتال در فرآیند چاپ در سال 2023

نقش صفحات چاپ دیجیتال در فرآیند چاپ در سال 2023

  • فرآیند چاپ افست

چاپ افست از صفحات چاپی برای انتقال تصویر به کاغذ یا زیرلایه های دیگر استفاده می کند. صفحات معمولا از یک ورق فلزی نازک ساخته می شوند، اما در برخی موارد، صفحات از پلاستیک، لاستیک یا کاغذ ساخته می شوند. صفحات فلزی گرانتر از صفحات کاغذی هستند، اما عمر طولانی تری دارند، تصاویر باکیفیت روی کاغذ ایجاد می کنند و دقت بیشتری نسبت به صفحات ساخته شده از مواد دیگر دارند.یک تصویر با استفاده از یک فرآیند فوتومکانیکی یا فتوشیمیایی در طی مرحله ای از تولید که به عنوان پیش چاپ شناخته می شود، روی یک صفحه چاپ سوزانده می شود . برای هر رنگ جوهر در کار چاپ یک صفحه ساخته می شود.

صفحات چاپ به سیلندرهای صفحه روی دستگاه چاپ متصل می شوند. جوهر و آب روی غلتک ها اعمال می شود. تصویر روی صفحه به یک استوانه میانی و سپس به صفحه منتقل می‌شود، جایی که جوهر فقط به قسمت‌های تصویر شده صفحه می‌چسبد. سپس جوهر به کاغذی که از طریق پرس می گذرد منتقل می شود.

 

اگرچه شرکت های چاپ تجاری پیشرفته در حال حرکت به سمت چاپ دیجیتال هستند، بسیاری از چاپگرها هنوز از روش آزمایش شده و واقعی چاپ افست استفاده می کنند که برای بیش از یک قرن استاندارد در چاپ تجاری بوده است. اگرچه کیفیت چاپ دیجیتال مخصوصا در چاپ کتاب بسیار بهبود یافته است، چاپ افست با صفحات فلزی همچنان بالاترین کیفیت چاپ ممکن را ارائه می دهد.

 

پیش از چاپ تصمیمات آبکاری

یک کار چاپی که فقط با جوهر سیاه چاپ می شود فقط به یک صفحه نیاز دارد. یک کار چاپی که با جوهر قرمز و سیاه چاپ می شود به دو صفحه نیاز دارد. به طور کلی، هرچه تعداد صفحات بیشتری برای چاپ یک کار مورد نیاز باشد، قیمت بالاتری دارد.

وقتی عکس های رنگی درگیر می شوند، همه چیز پیچیده تر می شود. چاپ افست مستلزم جداسازی تصاویر رنگی به چهار رنگ جوهر – فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه است. فایل‌های CMYK در نهایت به چهار صفحه تبدیل می‌شوند که همزمان روی ماشین چاپ روی چهار سیلندر اجرا می‌شوند. CMYK با مدل رنگی RGB (قرمز، سبز، آبی) که روی صفحه کامپیوتر خود می بینید متفاوت است. فایل‌های دیجیتال برای هر کار چاپی بررسی و تنظیم می‌شوند تا تعداد صفحات مورد نیاز برای چاپ پروژه به حداقل برسد و تصاویر رنگی یا فایل‌های پیچیده فقط به CYMK تبدیل شوند. در برخی موارد، ممکن است بیش از چهار صفحه وجود داشته باشد. اگر یک لوگو باید با رنگ خاص پنتون ظاهر شود یا اگر علاوه بر تصاویر تمام رنگی از جوهر فلزی استفاده شود، صفحات اضافی مورد نیاز است.

 

تحمیل پلاک و هزینه

بسته به اندازه و مقدار محصول نهایی چاپ شده، ممکن است چندین نسخه از فایل بر روی یک صفحه کاغذ بزرگ چاپ شود و سپس به اندازه برش داده شود. هنگامی که یک کار چاپ در دو طرف ورق کاغذ چاپ می‌شود، بخش پیش‌چاپ ممکن است تصویر را برای چاپ تمام قسمت‌های جلو در یک صفحه و همه پشت‌ها در صفحه دیگر، تحمیل کند که به عنوان ورق شناخته می‌شود. این تحمیل زمانی استفاده می‌شود که کاغذ در یک طرف بافت متفاوتی نسبت به طرف دیگر داشته باشد، یا کار چاپ از همان جلو با چندین نسخه پشتی تشکیل شده باشد.

print2 - نقش صفحات چاپ دیجیتال در فرآیند چاپ در سال 2023

جلو و پشت را می توان در یک صفحه در یک طرح  کار و چرخش  یا کار و چرخش تصویر کرد. از میان این رویکردها، معمولاً ورقه‌ای گران‌تر است، زیرا تعداد صفحات آن دو برابر می‌شود. بسته به اندازه پروژه، تعداد جوهرها و اندازه ورق کاغذ، بخش پیش چاپ کارآمدترین راه را برای تحمیل پروژه بر روی صفحات انتخاب می کند.صفحات فلزی گران هستند. هرچه تعداد صفحات بیشتری مورد نیاز باشد، هزینه نصب برای چاپ بیشتر است.

 

سایر انواع بشقاب

در چاپ صفحه، فرآیندی که برای چاپ روی پارچه رایج است، صفحه نمایش معادل صفحه چاپ است. این می تواند به صورت دستی یا فتوشیمیایی ایجاد شود و معمولاً یک پارچه متخلخل یا مش فولادی ضد زنگ است که روی یک قاب کشیده شده است.صفحات کاغذی معمولاً فقط برای چاپ های کوتاه بدون رنگ های نزدیک یا لمسی که نیاز به به  دام انداختن دارند مناسب هستند. طرح خود را طوری برنامه ریزی کنید که اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، از صفحات کاغذی به طور موثر استفاده کنید. همه چاپگرهای تجاری این گزینه بودجه را ارائه نمی دهند.

 

ظهور چاپ دیجیتال

در فرآیند چاپ دیجیتال از صفحات چاپی استفاده نمی شود. این دستگاه به نوع دیگری از دستگاه چاپ نیاز دارد و برای چاپ های کوتاه، چرخش سریع، چاپ های کوتاه مقرون به صرفه و چاپ داده های متغیر شخصی ایده آل است. همه شرکت های چاپ تجاری هم ماشین چاپ افست و هم چاپ دیجیتال ندارند.

 

صفحات چاپی چیست و چگونه ساخته می شوند؟

درک فرآیند تولید چاپ، پس از اینکه اثر هنری PDF خود را برای ما ارسال کردید، می تواند در برنامه ریزی برخی از عناصر طراحی برای کمک به یک نتیجه چاپ با کیفیت بسیار مفید باشد . یکی از این فرآیندها، جداسازی اثر هنری نهایی شما به CMYK، و هر رنگ نقطه ای، برای ایجاد صفحات چاپ است.

 

بعد از اتمام یک پروژه چاپی چه اتفاقی برای صفحات می افتد؟

خوشبختانه صفحات چاپی از خالص ترین شکل آلومینیوم ساخته می شوند و از آنجایی که برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نمی گیرند یا شکل پیچیده ای دارند، بی نهایت قابل بازیافت هستند. چاپگرهای تجاری در سراسر جهان سال هاست که صفحات چاپ خود را بازیافت می کنند و به اقتصاد زنجیره ای کمک می کنند.

 

چاپخانه آرمانی تمام محصولات چاپ دیجیتال را در تهران با دستگاه های مدرن چاپ می کنند برای چاپ دیجیتال ارزان و آنلاین با چاپخانه آرمانی تماس بگیرید.

 

 

/ پایان
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و یاس دانلود هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

فایروال
نرم افزارها و بازی‌هایی که دارای کرک، سریال یا Patch هستند، در صورت اتصال به اینترنت غیرفعال میشوند. برای جلوگیری از اتصال نرم افزارهایی که به اینترنت نیاز ندارند، باید از Firewall استفاده کنید تا در استفاده از نرم افزارها دچار مشکل خرابی کرک نشوید.ترافیک نیمه بها
سایت و سرور دانلود "یاس دانلود" در داخل کشور میزبانی می شوند و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده است. جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی، ریز مصرف تون رو چک کنید یا با ISP خود تماس بگیرید. در صورت نیمه بها نبودن می توانید در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.
راهنمای دانلود گزارش نسخه جدید گزارش ارور 404 مشاهده QR