حرز امام جواد (ع) – خواص و آثار دعای حرز امام جواد

حرز امام جواد (ع) - خواص و آثار دعای حرز جواد

 

حرز امام جواد (ع)

خواص و آثار دعای حرز جواد و نظر علما در خصوص به همراه داشتن آن

 

حرز امام جواد در بین دعاها و احراز رسیده از امامان معصوم , معروفترین و کاربردی ترین حرز برای دفع بلاهای آسمانی و زمینی حرز جواد (ع) می باشد . امام جواد (ع) می فرمایند : خود را به این دعا حرز کن که اگر تمام مردم زمین علیه تو بپاخیزند از همه ایمن خواهی بود.

 

آثار حرز امام جواد (ع):

از متن دعای حرز امام جواد میشود این موارد رو برداشت کرد :

1- دور شدن نگاه و زبان تیز دشمن

2-دفع شر شیاطین و غولان و اجنه

3- دفع چشم زخم ( چشم شور و چشم بد و چشم حسود )

4- دفع سحر و جادو

5-محافظت از فریب و دشمنی و حیله

6- حفظ آبرو

7- دوری از هر گونه بیماری و نا خوشی و اذیت و آزار

8- حفط از قتل و انتقام و قطع شدن

9- حفظ از فقر و گرسنگی و تشنه ماندن در هر جایی

10- محافظت در مقابل وسوسه های شیاطین

11- حفظ از نقصان در دین و معیشت زندگی

12-حفظ از مجروح شدن غرق شدن و هلاکت و ورشگستگی

 

 

 

نظر علما در مورد حرز امام جواد (ع) :

دعای حرز امام جواد علیه السلام را سید بن طاووس در کتاب شریف منهج الدعوات و منهج العبادات صفحه 39 و نیز مرحوم مجلسی در کتاب الانوار نقل کرده اند که این دو سند بسیار معتبر و صحیح می باشد . در نتیجه خواندن و بهمراه داشتن حرز امام جواد (ع) بسیار عالی و موثر می باشد بری تمامی مصیبت های وارده که این موارد توسط تمامی ائمه معصوم و علما توصیه و پیشنهاد شده است که به تعداد از این سفارشات اشاره می کنیم :

علامه مجلسی می فرمایند : سحربه عوذات ( دعاهای ماثور مثل دعای حرز امام جواد (ع) و آیات و توکل بر خدا دفع میشود .
آیت الله بهجت می فرمایند : برای جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن سحر همراه داشتن حرز امام جواد مفید فایده است.
علامه سید بحر العلوم می فرمایند : حدیث حرز امام جواد (ع) مشهور است و مؤید از گذاشتن دعا در قاب نقره ای است.
آیت الله سید علی قاضی می فرمایند : یکی از سه توصیه مرحوم قاضی در مورد ختومات : اول : حرز امام جواد علیه‌السلام که باید به بازو بسته شود و خاصیت آن، (خصوصا برای باطل‌کردن سحر و طلسم) فقط در صورت بسته‌شدن به بازوی راست است .
سید بن طاووس می فرمایند : روایت است به برکت این حرز ، مامون در تمامی جنگ های با روم پیروز شد .
آیت الله خرازی می فرمایند : یادم می آید که حتی از قبل انقلاب حرز جواد در بین بزرگان معروف و مشهور بود .
مرحوم آیت الله بهاءالدینی: دیدم که فردی با سنگ بزرگ بر سر فردی زد ولی اتفاقی برای آن فرد نیفتاد زیرا حرز امام جواد همراه او بود.

 

متن دعای حرز امام جواد صغیر (ع):

یا نُورُ یا بُرْهانُ یا مُبینُ یا مُنیرُ یا رَبِّ اِکْفِنى الْشُّرُورَ وَ افاتِ الدُّهُورِ وَ اَسْئَلُکَ النَّجاهَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِى الصُّورِ

اى نور و اى دلیل روشن و اى آشکارکننده اى نوربخش پروردگارا کفایتم کن از شرور و آفات روزگار واز تو خواهم رهایى را در روزى که دمیده شود در صور.

 

خرید حرز جواد:

شما برای سفارش و خرید حرز امام جواد علیه السلام و همچنین حرز کبیر امام جواد (ع) به صورت دست نویس روی پوست آهو می توانید به فروشگاه خواستنی مراجعه بفرمایید. در ادامه باید اضافه کنم که انگشتر حرز امام جواد (ع) هم در فروشگاه خواستنی موجود می باشد تا دوستانی که علاقه دارند این دعای بی نظیر را بصورت انگشتری استفاده بفرمایید میتوانند تهیه بفرمایند.

 

منبع: Khastany.ir

 مهرگان آی‌تی


فایروال
نرم افزارها و بازی‌هایی که دارای کرک، سریال یا Patch هستند، در صورت اتصال به اینترنت غیرفعال میشوند. برای جلوگیری از اتصال نرم افزارهایی که به اینترنت نیاز ندارند، باید از Firewall استفاده کنید تا در استفاده از نرم افزارها دچار مشکل خرابی کرک نشوید.ترافیک نیمه بها
سایت و سرور دانلود "یاس دانلود" در داخل کشور میزبانی می شوند و در سامانه ثبت دامنه های اینترنتی با میزبانی داخلی ثبت شده است. جهت اطلاع از نیم بها بودن ترافیک دانلودی، ریز مصرف تون رو چک کنید یا با ISP خود تماس بگیرید. در صورت نیمه بها نبودن می توانید در سامانه https://195.cra.ir شکایت خود را ثبت کنید.
راهنمای دانلود گزارش نسخه جدید گزارش ارور 404 مشاهده QR